Kujdes! Ky aplikacion mund mund t'ju vjedhë të dhënat
Pëlqej
WhatsApp është kthyer në një nga rrjete sociale më të përdorura në mbarë botën.

Kjo platformë ka qënë ndër të parat sisteme që mundësoi komunikimin me video thirrje.

Por pikërisht kjo ka rezultuar se është pika e dobët e këtij aplikacioni.

Së fundmi vetë WhatsApp ka bërë me dije se ka adresuar një problem sigurie në platformë i cili mund të përdorej nga hakerat për të hyrë në aplikacion gjatë një video thirrjeje.

Raportohet se problemi u gjet në Gusht dhe ishte prezent tek telefonët Android dhe iPhone por punimet për pëërditësimin e tij nisën në Tetor. /albeu.com/
Shtuar më 11/10/2018, ora 13:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori