Krijuesit e makinave fluturuese në kërkim të investitorëve (VIDEO-FOTO)
Pëlqej
Të gjithë premtojnë, por askush ende nuk e ka vënë me të vërtetë në shitje. Risia e fundit në fushën e makinave fluturuese vjen nga inxhinieri sllovak Stefan Klein. Mund të ngatërrohet me një helikopter të vogël në qiell, por atë mund ta gjesh të parkuar si një makinë normale në rrugë.

Shpejtësia maksimale e kësaj makine fluturuese është 200 kilometra në orë dhe ajo mund të ndalet vetëm për furnizimin me karburant në një stacion normal benzine, shkruan portali albeu.com.

Ideja e Klein është që ai të jetë në gjendje për të prodhuar atë në seri. /albeu.com/
Krijuesit e makinave fluturuese në kërkim të investitorëve

Shtuar më 22/09/2014, ora 17:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori