Kompania sllovake shpik makinën fluturuese (FOTO-LAJM)

Një kompani sllovake ka shpikur makinën fluturuese, e aftë të udhëtojë në rrugë dhe të fluturojë në qiell. Mjeti hibrid i quajtur AeroMobil 2.5 është zbuluar në AeroTech, një panair i mbajtur në Montreal të Kanadasë.

Kjo makinë fluturuese ka një shpejtësi maksimale prej 160 km/h. /albeu.com/
Shtuar më 04/11/2013, ora 17:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori