Karikuesi i iPhone që funksionon me energji diellore (FOTO LAJM)

"Ginkgo Tree" quhet pajisja e cila mund të karikojë dy smartphone njëkohësisht vetëm duke përdorur energjinë diellore.

Pajisja është projektuar nga kompania “XD Design” e cila pretentonde një karikues modern dhe elegant për paisjet elektronike.

Ky karikues diellor i cili kushton 119.95 euro përbëhet nga material plastik ekologjik, alumin dhe bambu.

Përveç funksionit optimal si karikues kjo pajisje mund të jetë një zbukurim i mrekullueshëm në dhomën tuaj ose në tavolinën e zyrës, ai është shumë efikas, i lëvizshëm dhe një mënyrë e shkëlqyeshme për të nkarikuar pajisjet pa kosto.

Ginko Tree vjen me një bateri 4000 mAh me jone litiumi dhe tre mini panele diellore me shkëlqim. /albeu.com/
Shtuar më 29/04/2017, ora 09:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori