Kamera e re e Fujifilm sjell filtra të ngjashëm me ato të instagram
Pëlqej
Nëse doni të bëni foto me kamera profesionale por të përdorni edhe filtrat e instagram kompania Fuji film këtë të mërkurë ka hedhur në tregë aparatin më të ri fotografik, SQ10 i cili ofron 10 filtra të ndryshëm, së bashku me rregullimin e shkëlqimit dhe kontrollin e vinilit (që errëson skajet e një fotoje). Gjithashtu mund të rrotulloni dhe zmadhoni imazhin përpara se të shtypni direkt nga kamera,një cilësi tjetër e këtij aparati është se mund të printosh direkt nga aparati.

Modeli i ri bënë fotografi të ndritshme edhe në munges të dritës, si natën ose në ambiente të mbyllura. Krahasuar me të tjerët në serinë Instax dhe mund të marrë fotografi të ngushta deri në katër inç larg.Karakteristika të tjera të reja të kamerës përfshijnë kontrollin automatik të ekspozimit, auto-fokusimin e njohjes së fytyrës dhe mënyrën e ekspozimit të dyfishtë, një teknikë në fotografinë që kombinon dy imazhe të ndryshme në një imazh të vetëm.

Kamera ka dy mënyra të printimit: automatik dhe manual.Kur modaliteti automatik është zgjedhur në anën e kamerës, printimi fillon menjëherë pas ruajtjes së imazhit.Me manual, imazhi ruhet dhe mund të rregullohet ose printohet më vonë.

/albeu.com/
Shtuar më 19/05/2017, ora 14:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori