Jeep shënon 80 vjetorin me dy super modele (FOTO LAJM)

Jeep ka hedhur në treg versione speciale të SUV-ve Renegade dhe Wrangler për të shënuar 80 vjetorin e saj.

Të dy mund të porositen nga pranvera, megjithëse çmimet ende nuk janë konfirmuar.

SUV shfaqin simbol përkujtimor "80 vjetori" dhe rrota unike aliazhi 18 inç.

Jeep gjithashtu ka përfunduar zbukurimet e jashtme të të dy makinave në kontrast me bojën Granit Crystal – dhe kabina përmban një palë sedilje të reja lëkure të zeza të cilat mbajnë logon e markës "80th Anniversary".

Blerësit kanë një zgjedhje të dy motorëve me benzinë ​​me turbo – ose një njësi tre-cilindra 1.0 litërsh me 118 kf dhe 190Nm çift rrotullues, ose një njësi me katër cilindra 1.3 litra me 148 kf dhe 270Nm çift rrotullues.

Të dy motorët janë bashkuar me një kutinë automatike me gjashtë shpejtësi me tufë të dyfishtë si standard dhe të dy dërgojnë drejtimin në rrotat e përparme.
Shtuar më 03/02/2021, ora 17:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori