Ja smartphoni më i hollë në botë (FOTO LAJM)

Oppo R5, smartphoni më i hollë në botë
Oppo R5
Kompania Oppo prezantoi telefonin e saj inteligjent 64-bit, Oppo R5. Sipas kompanisë, ky është telefoni inteligjent më i hollë në botë, vetëm 4.85 mm dhe peshon 155 gramë.

Disa nga veçoritë e këtij telefoni janë:

- Ekrani 5.2-inç AMOLED me rezolucion Full HD (1920×1080 pikselë)
- Procesori Qualcomm Snapdragon 615 me tetë bërthama Cortex-A53 CPU me shpejtësi 1.5GHz dhe kartën grafike Adreno 405 GPU
- 2GB RAM
- 16GB hapësirë të brendshme (nuk ofron mbështetje për kartën microSD)
- Kamera të pasme Sony IMX214 13 megapikselë
- Kamera frontale 5 megapikselë
- Bluetooth 4.0, Wi-Fi a/b/g/n,
- Lidhje 4G LTE
- Bateri me kapacitet 2000mAh
- Sistemi operativ Oppo Color OS 2.0 (bazuar në Android 4.4 KitKat)
- Përmasat: 148.9 x 74.5 x 4.85 mm
- Peshon 155 gramë
- Telefoni inteligjent Oppo R5 mund të dalë në treg në muajin dhjetor dhe kushton 499 dollarë. /krokodili/
Shtuar më 30/10/2014, ora 10:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori