Ja çfarë kuptimi kanë simbolet e çuditshme në karikuesit e celularëve (FOTO LAJM)

Shenja e madhe “CE”

Kjo shenjë është simbol i deklaracionit nga shkurtesa franceze “ConformiteEuropeene”, që do të thotë që aparati është në pajtim me standardet evropiane të prodhimit.
Pëlqej
A e keni parë ndonjëherë pjesën e prapme të karikusit të telefonit, me gjithë ato shenja dhe simbole të çuditshme të cilat nuk ju janë të qarta dhe keni vrarë mendjen se për ç’farë bëhet fjalë.

foto galerinë e mësipërme ne po ju shpjegojmë se çfarë kuptimi kanë në mënyrë që dhe të dini si të veproni me pajisjet tuaja elektronike. /albeu.com/Shtuar më 18/05/2017, ora 21:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori