Iphone X dhe 8, ja cfarë duhet të dini
Apple më në fund ka zbuluar serinë e fundit të iPhone.

I shumëpritur iPhone X dhe pak më pak i avancuar iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus janë publikuar zyrtarisht së bashku me disa pajisje të tjera të reja, përcjell albeu.com.

iPhone X është një nga pajisjet më atraktive që Apple ka krijuar, në sajë të ekranit të saj të mrekullueshëm OLED, por jo të gjithë do të jenë të kënaqur në mungesën e një butoni në fund të celularit.

Ajo gjithashtu përmban ngarkimin me valë, ID-në e fytyrës dhe teknologjitë speciale të skanimit të fytyrave që ju lejojnë të animoni emoji thjesht duke ndryshuar shprehjen tuaj.

Ndërsa Iphone X do të kushtojë 999 dollarë kur të dalë në nëntor, iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus fillojnë me 699 dhe 799 dollarë respektivisht dhe fillojnë dërgimin tek blerësit më 22 shtator, një javë pasi hapen ofertat.

Celularët duken shumë të ngjashëm me iPhone 7 dhe 7 Plus, por funksionojnë pa tela dhe kamera të përmirësuara.

Të tre këto telefona do të vijnë para-ngarkuar me iOS 11, sistemi më i ri operativ i Apple. Ajo u zbulua disa muaj më parë, me një mori karakteristikash të reja, por ende po hetohet dhe finalizohet, përcjell albeu.com.

Do të përmirësojë fotot e drejtpërdrejta, do të prezantojë App Store me pamje të re, do ta bëjë Sirin më pak robotik dhe shumë më tepër.

Versioni përfundimtar do të jetë në dispozicion për t'u shkarkuar - falas - nga 19 shtatori, por jo të gjithë pronarët e iPhone dhe iPad do të jenë në gjendje ta shkarkojnë atë. Këtu mund të gjeni listën e pajisjeve të përputhshme.


Apple Watch 3

Apple Watch 3 është një përmirësim i madh nga versionet e mëparshme të veshjes, falë shtimit të lidhjes celulare.

Kjo do të thotë që ju mund të telefononi njerëzit, përdorni Hartat, derdhni këngë dhe t'i qaseni Sirit direkt në orë, pavarësisht nga telefoni juaj.

Apple TV 4K

Apple TV u trajtua gjithashtu në një refresh shumë të nevojshme, me kompaninë duke e përmirësuar atë me 4K dhe gamë të lartë dinamike (HDR).

Kjo do të thotë se cilësia e fotografisë do të jetë fantastike si super e mprehtë dhe tepër e hollësishme, megjithëse ju duhet të zotëni një televizor 4K HDR dhe të shikoni përmbajtjen 4K HDR për të përfituar.

Apple TV 4K është në dispozicion për 179 dollarë dhe ju mund të porositni atë nga 15 shtatori. Do të fillojë transportimi një javë më vonë, më 22 shtator. /albeu.com/Shtuar më 13/09/2017, ora 09:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori