"iPhone 7" pritet të jetë rezistent ndaj ujit
Disa nga ndryshimet që do të sjellë iPhone7 , kanë të bëjnë me përmirësimin e baterisë dhe performancës së përgjithshme të këtij aparati celular duke përshirë kamerën parësore dhe atë frontale si dhe një pamje të re të “background”-it.

Ajo që të gjithë e presin me padurim është fakti se iPhone7, do të jetë rezistent ndaj ujit duke bërë të mundur shkrepjen e fotove nën ujë.

Për të mbrojtur aparatin nga keqpërdorimi në ujë, iOS 10 bwn të mundur ndezjen e ekranit në rastet kur aparati është në rrezik.
Sipas kompanisë Apple, "iPhone 7", do të dalë më 12 shtator. /albeu.com/
Shtuar më 25/07/2016, ora 12:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori