iPhone 6 me xham prej safiri
Apple dëshiron të përdorë xhamin prej safirimodelet 4.7 dhe 5.5 inch të iPhone 6. Sipas Wall Street Journal për shkak të kostos së lartë të xhamit prej safiri, Apple po mendon ta përdorë vetë në modelet 64 GB, por nëse do të ketë probleme me prodhimini, atëherë ky material do të përdoret vetëm në iPhone 6 me ekran 5.5 inch.

Kompania po investon shumë para në xhamin prej safiri, edhe falë bashkëpunimit me GT Advanced, që tani për tani i ka kushtuar 500 milionë dollarë. Fabrika amerikane është tani në gjëndje të prodhojë xhama prej safiri për rreth 100-200 mijë iPhone, dhe kjo e ka bindur Apple ta limitojë përdorimin vetëm në modelet më të kushtueshëm. /albeu.com/
Shtuar më 23/08/2014, ora 11:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori