iPad Air 2 do të ketë 2 GB RAM
Apple pritet të debutojë me iPad Air 2 dhe iPad Mini 3. Këta do të jenë tabletët më të mirë në treg, pas daljes së tyre në fillim të nëntorit të këtij viti.

Apple iPad Air 2 do të ketë 2 GB RAM të brendshëm. Air iPad 2 do të ketë edhe një çip A8, i cili pritet që të përmirësojnë efikasitetin dhe rritjen e jetëgjatësisë së baterisë. Procesori Apple A8 do të jetë gjenerata e dytë e procesorëve mobil 64-bit. /albeu.com/

Shtuar më 22/08/2014, ora 14:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori