iPad 3 gjen një kod të ri Apple iOS
iPad 3 i ardhshëm gjen kod të ri referuar një njoftimi të Apple, sistemit të operimit iOS. Kështu është raportuar në blogjet e Apple. Zbulimi ka shtuar thashethemet se iPad 3 do lançohet në muajin mars dhe ai shfaq dizanj pjesërisht të trashë dhe me një ekran me rezolucion të lartë.

Në një listë të pajisjeve të softuerëve te rinj iOS 5.1, iPad 3.3 është me referenca të mëtejshme softuer duke kërkuar ID e palës shitëse, mekanizmin e ID dhe detaje të tjera.

Apple ka raportuar së po punon për dy prototipa të ndryshëm për iPad 3 dhe po shqyrton gjithashtu mundësinë e një versioni më të vogël 7.85 po aq të mirë.

Analisti Richard Shim i tha CNET se Samsung, Sharp dhe LGD janë të gjithë duke punuar për një ekran me rezolucion të lartë për ekranin si ai i 4S. Ai pohoi se do te ishte QXGA, me një rezolutë 2048x1536. /albeu.com/
Shtuar më 29/11/2011, ora 17:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori