Humbën përballë Instragram, Snapchat shkarkon 100 inxhinierë
Pëlqej
Pavarësisht se ishte i vetmi rrjet social që solli filtrat, Snapchat u rivalizua me sukses nga Instagram.

Dhe pas rezultateve të dobëta, Snapchat ka t'i largoj rreth 100 inxhinierë nga puna.

Kompania ka bërë publike se i ka larguar 10% të stafitinxhinierëve që i ka të angazhuar në punë. Ky është raundi i katërt i pushimeve nga puna në Snap që nga viti i kaluar.

Reduktimet thuhet se janë të ndërlidhura me ecurinë e ngadaltë krahas rivalit të saj, Instagram. /albeu.com/


Shtuar më 10/03/2018, ora 16:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori