Huawei ka gati modelin e ri Maimang 5 (FOTO LAJM)

Huawei siç kishte paralajmëruar ka gati modelin më të ri të telefonit Maimang 5. Modeli Maimang 5 është pasardhës i telefonit Maimang 4, i cili jashtë tregut kinez ishte dal në shitje si Huawei G8, dhe e njëjta gjë pritet të ndodh edhe me pasardhësin e tij që në tregun botëror pritet të dal si G9, raporton GSMArena.

Telefoni i ri i Huaëiet ka ekran 5.5 inç me 1080 piksel IPS LCD, me kamerë 16MP me dual-LED flash që mbështet incizimin 4K, kurse kamerë për selfie prej 8MP.

Procesori i tij është Snapdragon 625 (me 2 GHz octa-core Cortex-A53 CPU), kurse ka 3 dhe 4GB RAM, me 32 dhe 64GB hapësirë memorizuese. Bateria e tij është 3,340 mAh.

Maimang 5 ka dimensionet 151.8 x 75.7 x 7.3 mm, dhe peshon 160g, kurse ka konstruksion metalik, dhe do të jetë në dispozicion në tri ngjyra të ndryshme. Në shitje do të dalë më 21 korrik në Kinë, kurse modeli me 4GB RAM dhe 64GB hapësirë të brendshme do të kushtojë 349 euro. /albeu.com/

Shtuar më 15/07/2016, ora 15:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori