Huawei hedh në treg Ascend G7 (FOTO-LAJM)

Huawei hedhtreg Ascend G7. Ttelefoni ka një ekran 5,5 " 720p IPS ose 1280 x 720px dhe një densitet 267ppi. Ajo ka një procesor quad-core me katër bërthama 1.2GHz Cortex-A53, 2GB RAM, Android 4.4 Kitkat me Emocioni UI 3.0 te Huawei.


Ka një kamera kyresore 13MP f / 2,0 në anën e pasme dhe një kamera 5MP në pjesen frontale. Ascend G7 është 153.5mm i gjatë dhe 77.3mm i gjere, por ajo që me të vërtetë bie ne sy eshtë trashësia 7.6mm. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2014, ora 11:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori