HTC One me Android 4.4 KitKat vjen në fund të janarit
HTC One është ende në mesin e opsioneve më të mira për përdoruesit e sistemit Android, por është duke i munguar Android 4.4 KitKat, që është përditësimi më i madh i këtij sistemi këtë vjeshtë.

KitKat erdhi me Google Nexus 5 dhe që atëherë është lëshuar në pajisjet e tjera Nexus dhe madje në Moto X, por HTC ka qenë në heshtje deri të martën, kur ndërmarrja shpjegoi përfundimisht hollësitë për lëshim për Android 4.4. shkruan pcworld.al

Sipas HTC USA në Twitter, ndërmarrja duhej të shtynte Android 4.3 për konsumatorët e Verizon Wireless, por kjo “nuk ndikon në bartjen e 4.4 në fund të janarit – ende në shteg”.

Shtuar më 21/11/2013, ora 13:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori