E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
Historia e celularëve Nokia nga 1982 deri sot (FOTO-LAJM)

Mobira Senator, telefoni i pare ne vitin 1982
Doni të dini se cili ka qenë telefoni i parë i nxjerrë në treg nga Nokia dhe cilët kanë qenë modelet që kjo kompani ka nxjerrë në treg nga viti 1982? Telefoni i parë që mban firmën e Nokia-s quhej Mobira Senator ndërkohë që i fundit i nxjerrë nga shtepia findlandeze është Lumia 1020 me kamera 41 megapixel. Ja cila është historia e celularëve Nokia. /albeu.com/

Shtuar më 04/09/2013, ora 19:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori