Hėnė, pėrplasen dy satelitet e NASA-s
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Dy satelitė tė NASA-s Ebb dhe Flow do tė pėrplasen sot nė Hėnė nė njė krater nė polin e veriut. Por nuk do keni mundėsi tė shihni ndonjė shkėndijė nė sipėrfaqen e Hėnės. Kjo pėr shkak se satelitėt nuk kanė karburant.

Satelitėt do tė drejtohen nga NASA pėr tė realizuar njė pėrplasje tė koordinuar, duke mos rrezikuar qė pjesėt e tyre tė bien nė pjesė tė rėndėsishme historike tė Hėnės, siē ėshtė vendi ku janė ulur astronautėt e Apollo. Ky mision ka kushtuar 496 milion dollarė. /albeu.com/
Shtuar më 17/12/2012, ora 13:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.