Helikopteri më luksoz në botë me shpejtësi 280 kmh (FOTO LAJM)

Helikopteri, Bell 525 Relentless është pajisja që do ju ndihmojë të bëni një udhëtim të rehatshëm. Ai është i pajisur me një kabinë luksoze dhe hapësirë të përshtatshme për 20 pasagjerë me ulëse tejet të rehatshme.

Ky helikopter është me të vërtetë shumë i bukur dhe brenda duket si një dhomë e ndejës e cila mund të fluturojë në çdo vend, shpejtësia me të cilën mund të fluturojë ai është 280kmh">280kmh dhe me kapacitetin e tij prej karburanti ai mund të fluturojë 900km pa u ndalur fare.

Ndërkohë akoma nuk dihet asgjë në lidhje me çmimin që mund të ketë ky helikopter., ndërsa vlerësuesit e industrisë i kanë dhënë atij një vlerë prej $15 milion. /albeu.com/
Shtuar më 05/04/2015, ora 09:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori