Harrojini pilulat! Ky jastëk do t'ju ndihmojë të flini të qetë

Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Vuani nga pagjumësia dhe konsumoni pilula për gjumë? Epo është koha t'i harroni ato pasi vjen kura më e fundit për pagjumësinë.

Ju mund të luftoni pagjumësinë me një jastëk në formën e një roboti, i cili mund tu ndihmojë të flini gjatë natës.

I quajtur Somnox, jastëku në formën e kikirikut mat rritmin tuaj të frymëmarrjes dhe pastaj si përgjigje krijon ritmin e tij të qëndrueshëm ( të njetrajtshëm). Trupi juaj automatikisht zgjedh këtë ritëm, duke ju ndihmuar të relaksoheni dhe të bëni natën një gjumë të qetë. Krijimi i Somnox ishte ideja e një grupi stundentësh nga Universiteti i Teknologjisë Delft në Hollandë.

Ekipi i Somnox shpresojnë që pajisja do të ndihmojë përdoruesit e saj për një gjumë më të qetë gjatë natës.
Shtuar më 19/03/2017, ora 11:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.