Aksident i rëndë në Lushnje, humb jetën këmbësori
Harrojeni policin e qarkullimit, ky dron do ju bëjë "gjëmën" (VIDEO)
Kujdes nga dronët pasi do të jenë në veprim dhe mund t'ju gjobisin nëse shkelni rregullat e qarkullimit rrugor.

Një praktikë e tillë ka nisur në Spanjë, ku droni do të përdoret për të vëzhguar makinat nga ajri dhe ato që kapen me shkelje përmes kameras do të gjobiten.

Por mund të merren edhe masa më ekstreme.

Këto mjetet do të kenë edhe një tjetër detyrë të monitorojnë dhe të ndihmojnë në situata emergjente.

Shtuar më 02/08/2019, ora 15:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori