Hakerat rusë vjedhin të dhënat e mbi 1.2 milionë personave në botë
Pëlqej
Ekspertë të sigurisë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë zbuluar se një grup hakerash rusë kanë hyrë dhe kanë vjedhur adresat dhe passwordet e më shumë se 1.2 e-maileve.

Mes informacioneve të marra nga grupi i hackerave rusë është dhe ai për faqet e internetit, raporton The New York Times.

Kujtojmë se dhjetorin e shkuar janë vjedhur mbi 40 milionë numra të kartave të kreditit dhe 70 milionë adresa e numra telefonash nga databaza e gjigantit amerikan të shpërndarjes Target.

Në atë kohë, hackerat e shtrinin veprimtarinë e tyre në vendet e Evropës Lindore. /albeu.com/
Shtuar më 07/08/2014, ora 11:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori