Google shet njė pjesė tė Motorola pėr $2,35 miliardė
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Google shpenzoi $12.5 miliardė pėr tė blerė Motorola Mobility nė fillim tė kėtij viti. Tani, duket se motori kėrkimor dėshiron tė marrė diēka mbrapa, shkruan Krokodili.com.

Google njoftoi tė mėrkurėn se biznesin e Motorola, tė quajtur Motorola Home qė prodhon dekoderė digjitalė, do t’ia shesė kompanisė Arris pėr $2.35 miliardė. Arris do t’i paguajė Google-it $2.05 miliardė para nė dorė dhe $300 milionė nė aksione.

Motorola Home prodhon dekoderė digjitalė, tė cilėt do tė ndihmojnė Arris nė shėrbimet e saj tė internetit.

Kuptohet se nė pėrgjithėsi prioriteti kryesor i Google-it nė blerjen e Motorola Home ishte pėr tė rritur portofolin e saj dhe prodhimin e tabletėve dhe telefonave inteligjentė. /albeu.com/
Shtuar më 21/12/2012, ora 15:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

albeu
albeu