Google Maps me pamje tė re (VIDEO)
Pëlqej
Google Maps
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Google Maps ka marrė njė pamje tė re, duke shtuar disa “pėrmirėsime vizuale” nė hartimin e saj.

Aplikacioni tani i lejon pėrdoruesit tė shikojnė mė qartė gjeografinė natyrore duke treguar terrenin dhe shkallėzimet e ngjyrave pėr tė ilustruar bimėsinė. Gjithashtu pėrfshihen edhe etiketat pėr formacione tė tokės natyrore.

“Ky pėrditėsim i ri ju lejon tė shikoni shpejt dhe me lehtėsi se ku fillojnė dhe pėrfundojnė pyjet e mėdha, shkretėtirat dhe vargjet malore nė mbarė botėn,” tha inxhinieri i softuereve tė hartave Karl Johan Schmidt nė njė postim nė blogun e tij tė premten.

‘Qėllimi ėshtė pėr ta bėrė shėrbimin e hartave globale mė tė plotė dhe mė tė saktė,’ shtoi Schmidt.

Pastaj ai ka postuar disa shembuj tė hartave para dhe pas pėrditėsimit. /albeu.com/
Shtuar më 28/10/2012, ora 13:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.