"Google Glass" mund të shkaktojnë migrenë
SyzetGoogle Glass” mund të provokojnë dhimbje të forta të kokës nëse përdoren jashtë kriterit. Sipas një prej krijuesve të ketyre syzeve Chris Barrettsyzet në të vërtetë janë shkaku i migrenës së tij.

"Isha i pari që provova të filmoja një rast arrestimi nga policia me syzet hi techGoogle, duke pretenduar mundësira të pafundme për gazetarinë e emancipuar dhe inovatore" tha Barrett.

Barrett është një nga testuesit e kësaj teknologjie, para se ajo të hidhet në treg. /albeu.com/
Shtuar më 19/02/2014, ora 13:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori