Google e pranon, email-et lexohen nga palë të treta
"Google" ka konfirmuar se email-e private të dërguara dhe të marra nga përdorues të "Gmail"-it, ndonjëherë, mund të lexohen nga persona të tretë, zhvillues aplikacionesh.

Personat që kanë lidhur app të palëve të treta me llogaritë e tyre, mund t’i kenë dhënë pa e ditur, lejen zhvilluesve të lexojnë mesazhet e tyre.

Një kompani, thotë për “Wall Street Journal”, se praktika është e zakonshme dhe e quan atë një sekret të pistë. /albeu.com/

Shtuar më 04/07/2018, ora 08:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori