Google dhe NASA nenshkruajne marreveshje bashkepunimi
Albeu.com
SHBA, albeu.comMotori me i madh kerkimit ne bote Google, lajmeroi se ka nenshkruar marreveshje per bashkepunim me NASA-n ne lemine e austronautikes.Sipas marreveshjes Google, do te ndertoje nje kampus te madh afer Qendres se Kerkimeve te NASA-s. Detajet ne lidhje me anen financiare te marreveshjes mbahen sekrete.

Drejtori eksekutiv (CEO) dhe njehereit edhe Kryetar i Keshillit Administrativ te Google Eric Schmidt, ne deklaraten e bere per mediat, e cilesoi marreveshjen "si nje mison te transportimit te informatave te gjithesise, njerezve ne toke".
Shtuar më 29/09/2005, ora 20:07
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori