Google dhe Facebook, në garë për Skype
Google vs Facebook
Dy kolosët e internetit Google dhe Facebook synojnë të dyja të blejnë Skype, shoqërinë që të mundëson telefonatat falas në internet.

Lajmin e kanë bërë të ditur dy burime pranë negociatave, sipas të cilave Google dhe Facebook kanë filluar secila për llogari të vetë bisedime për blerjen e Skype.

Shoqëria vlerësohet nga 3 në 4 miliardë dollarë, që vepron në niveli global dhe e ka selinë në Luksemburg.
Shtuar më 05/05/2011, ora 17:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori