Gjatë viteve të ardhshme nuk do keni nevojë për shofer
Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania kanë nisur eksperimentet për të bërë realitet makinën e cila ecen pa nevojën e shoferit. Nëse do të shihni një Toyota Prius duke ecur pa drejtues, mos u çudisni: nuk bëhet fjalë për ndonjë film fantashkencor. Ajo është një makinë e prodhuar dhe drejtuar nga Google, që mund të ecë vetë. Tashmë prej një muajsh ajo ka marrë leje edhe për të qarkulluar edhe në autostradat kaliforniane, përveçse në Florida dhe Nevada. /albeu.com/
Shtuar më 05/11/2012, ora 12:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori