Facebook po krijon gjeneratën e “kumarit”
Facebook mund të kthehet shumë shpejt në një makth për të gjithë. Aktualisht rrjeti social po akuzohet se po nxit fëmijët që të luajnë në lojërat e fatit. Shumë prej të rinjve që janë përdorurit të Facebook një pjesë të mirë të kohës e kalojnë duke luajtur në lojëra fati, ku kreditet virtuale përdoren në vend të parave të vërteta.

Por duke parë suksesin e arritur Facebook po planifikon zëvendësimin e “krediteve virtuale” me para të vërteta dhe po kërkon model për këtë transformim. Kjo mund të ndërtoj një gjeneratë e cila beson se kumari është i sigurt dhe argëtues edhe pse në të vërtet ky ves po shkatërron miliona familje.

Studiuesit shprehen që edhe deri tani Facebook ka dhënë efekt pasi ka nxitur që të rinjtë të luajnë kumar. /albeu.com/
Shtuar më 03/12/2011, ora 15:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori