Facebook në një stad tjetër, jo vetëm rrjet social
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Facebook është gati ta çojë rrjetin social në një tjetër nivel.

Ky është mesazhi që gjigandi Silicon Valley dërgoi këtë javë në konferencën e saj vjetore për sipërmarrësit, e cila u mbyll para pak ditësh në San Jose, Kaliforni.

Më e spikatura nga projektet e reja ishte Facebook Spaces, një aplikacion real i virtualitetit.

Në vend që thjesht të shkëmbejnë mesazhe dhe foto apo video me miqtë përmes faqes tradicionale të Facebook-ut, Spaces do t'ju lejojë të rrini me ta në një hapësirë virtuale të zgjedhur prej jush.

Kjo bazohet në krijimin e një avatari prej fotove tuaja dhe ju mund të takoheni dhe të bisedoni me përdorues të tjerë.

Ndoshta dëshironi të mblidheni rreth një tavoline pikniku me miqtë e vjetër, ose të planifikoni një itinerar pushimi duke "vizituar" të gjitha vendet që dëshironi të shihni.

Me aplikacionin e ri ju mund të shpenzoni kohë me shoqërinë tuaj në një mënyrë interactive dhe në një vend virtual, sikurse të ishit në të njejtën dhomë. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2017, ora 17:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së