Facebook mbyll 3 miliardë llogari të rreme
Rrjeti shoqëror njoftoi se ka mbyllur më shumë se tre miliardë llogarirreme nga tetori në mars, që është dy herë më shumë se gjashtë muajt e mëparshëm.

Një raport i ri në Facebook i lëshuar sot nuk thotë se sa llogarirreme mund të mbyllen.

Facebook viteve të fundit përballet me shuarjen e llogarive të gjeneruara nga kompjuterët për të përhapur spam, lajme të rreme dhe përmbajtje të tjera të papërshtatshme.

Ndryshe, Facebook ka 2.4 miliardë përdorues aktivë mujorë. Shumica e llogarive të larguara nuk do të vërehen në këtë numër, megjithatë, kompania vlerëson se pesë për qind e përdoruesve aktivë të saj mujorë janë të rremë. /albeu.com/
Shtuar më 23/05/2019, ora 19:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori