Facebook iu ka "borxh" 500 euro
Kundër Facebook-ut është ngritur një padi penale dhe rrjeti social më i madh në botë mund të paguajë një faturë të madhe.

Organizata “Europa v Facebook” ka ndërmarrë një fushatë të quajtur, fushatë intimiteti ku i ka kërkuar rrjetit social për t’i paguar përdoruesit për të dhënat e tyre personale që publikojnë.

Sipas organizatës në fjalë, kompania e Zuckerbergut duhet të ndryshojë mënyrë lidhur me marrjen e të dhënave personale të personave.

Deri më tani, Facebook i ka shitur të dhënat e juaja personale tek reklamuesit.

Deri më tani, këtë peticion e kanë nënshkruar mbi 11 mijë përdorues. /albeu.com/
Shtuar më 05/08/2014, ora 15:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori