E-Car 333 makina elektrike me tre rrota (FOTO LAJM)

E-Car 333 është makina më e re elektrike e cila është e prodhuar në Belgjikë dhe pritet të dalë në shitje në fillim të vitit të ardhshëm.

Kjo është një makinë elektrike me tre rrota dhe mendohet të vijë në shumë versione si Coupe, Cabrio dhe Pick-up.

Mësohet se shpejtësia më e lartë e kësaj makine është 130 kilometra në orë, si dhe gjatë vitit 2016 do të prodhohen rreth 100 deri 150 njësi. /albeu.com/
Shtuar më 25/01/2015, ora 15:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori