E FUNDIT/ Sherr me armë në Bulqizë, 1 i plagosur
Dronët që kryejnë funksionin e korrierit (FOTO-LAJM)

Një banor i qytetit kinez i Dongguang, në jug të vendit, fotografon një objekt i paidentifikuar fluturues në lartësi të ulët dhe publikon fotot në Weibo. Nuk bëhej fjalë për një UFO, pasi objekti mbante logon e një kompanie të njohur lokale, SF Express.


Ishte thjesht një nga eksperimentet e para të bëra nga kompania për shpërndarjen e porosive me anë të dronëve.
Nga ajo që mund të shihet nga fotot kemi të bëjmë me një
një drone që është në gjendje të fluturojnë në një lartësi deri në njëqind metra me aftësinë për të mbajtur deri 3 kg peshë. Mjeti i teknologjisë së fundit është i pajisur me një sistem navigimi satelitor dhe mund të bëjë udhëtimin drejtë destinacionit duke u komanduar nga larg. /albeu.com/
Shtuar më 06/09/2013, ora 18:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori