Drama e pilotit, gjithë jetën i paralizuar
Lajme mjaft të rënda për shëndetin e Joan Lascorz, pilotin spanjoll 27 vjeçar i skuadrës së Kawasaki, që mbeti viktimë e një aksidenti të rëndë jatë testeve të Superbike, në pistën e Imola. Në përplasjen e tmerrshme me 220 km/h, katalanasi pësuar thyerjen e disa vertebrave, dhe pavarësisht ndëryrjes kirurgjikale që zjati 6 orë, ai është i destinuar të mbetet i paralizuar nga qafa e postë.

Situata e Joan Lascorz është ende mjaft e rëndë, ndërsa mbetet rreziku për jetën e pilotit. Ai ëstë ende në reanimacion dhe ai do të transportohet me një avion në një spital më të specializuar në Spanjë. /albeu.com/
Shtuar më 04/04/2012, ora 11:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori