Dhjetë jahtet më të shtrenjta në botë (FOTO-LAJM)

10. The Rising Sun – 200 milion dollare
Të pasurit mund të blejnë çdo gjë që ata duan edhe nësë ajo është shumë e shtrenjtë. Mund të blejnë shtëpi në qytete të ndryshme të botës. Mund të blejnë avionë personalë për të lëvizur shpejt nga një kontinent në tjetrin.

Por që të blesh superjahte duhet të jesh shumë i pasur. Portali albeu.com ju sjell dhjetë jahtet më të shtrenjta në botë. Listën e kryeson jahti i një biznesmeni malajzes, i cili është i veshur me ar dhe gurë të çmuar. Ai ka kushtuar 4,8 miliardë dollarë një shifër marramendëse.


Në vendin e dytë renditet jahti Eclipse i cili ka kushtuar 800 milion dollare. Jahti luksoz i cili dallon për teknologjinë e avancuar të përdorur në ndërtimin e tij i përket miliarderit rus Roman Abromovich. Vendi i tretë mbahet nga jahti luksoz i cili i përket sheikut nga Dubai Mohammd bin Rashid Al Maktoum. Ai është ndërtuar në vitin 2001 dhe ka kushtuar për 350 milion dollarë. Jahtet e tjera variojnë nga 350 milion deri në 200 milion dollarë. /albeu.com/Shtuar më 08/10/2013, ora 18:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori