Bilanc i frikshëm viktimash, vetëm sot humbën jetën 20 shtetas nga COVID-19
Dhjetë superjahtet më të kushtueshme në bote (FOTO-LAJM)

Rising Sun, 200 milion dollare
Sajti ‘The Richest’ ka publikuar klasifikimin e dhjetë jahteve më të kushtueshme në botë. Bëhet fjalë për jahte ku luksi është i shfrenuar dhe çmimi i tyre marramendës.

Në krye të kësaj liste qëndron, Eclips, jahti 450 milion dollarësh i cili është prone e miliarderit rus Roman Abromovich. Nderkohë që në vendin e dytë renditet, "Streets of Monaco", me nje vlerë prej 400 milion dollaresh. Nuk mbetet pas edhe jahti luksoz i emirit të Dubait Mohammed bin Rashid Al Maktum i cili kushton 350 milion dollare. /albeu.com/
Shtuar më 29/08/2014, ora 16:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori