Dena Co e Japonisë do të blejë Ngmoco Inc të SHBA-së
ngmoco
Dena">Dena Co e Japonisë do të blejë Ngmoco">Ngmoco Inc">Inc, një zhvillues i SHBA-së i lojrave për produktet e Apple Inc">Inc, iPhone dhe iPad, për deri në 403,000,000 $, duke thënë se kombinimi do të krijojë kompaninë më të madhe në botë mobile për lojrat e celularëve.

Dena">Dena, e cila operon një site shumë të njohur për lojra "Mobage town," me 20 milion përdorues në Japoni, ka zgjeruar ofertat e saj të lojës për lloje të ndryshme të pajisjeve të tilla si PC dhe telefonat celular, si dhe zgjerimin mënyrë agresive në tregun e SHBA.

Në muajin e fundit, ai ka blerë edhe zhvilluesi i lojës Gameview Studios në SHBA dhe të marrë një pjesë në një tjetër zhvillues lojërash në Astro Ape Studios në SHBA.

Për të shtuar ofertat e saj për produktet e Apple, Ngmoco">Ngmoco me bazë në Kaliforni është duke zhvilluar lojëra për smartphonet Android të Google Inc">Inc.

Dena">Dena tha se do të paguajnë $ 303,000,000 në aksionet e sajr për të blerë ngmoco dhe do të paguajnë deri në një shtesë $ 100 milionë, me atë pjesë të marrëveshjes varet nga të ardhurat ngmoco për 2011.

Shtuar më 12/10/2010, ora 16:50
Tage: Dena Ngmoco

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori