Dallimi mes Iphone 8 dhe X? Iphone 8 është më i lirë
Padyshim që celulaët e rinj të Apple iPhone 8 dhe X, janë celularët e sezonit. Por është iphone X që po merr të gjithë vëmendjen, pavarësisht faktit se 8 ka të njëjtat karakteristika, përcjell albeu.com.

Shumë njerëz duket se po presin për uljen e cmimit të iPhone X para se të zhyten dhe të blejnë një nga telefonat e rinj të Apple.

iPhone X është ndoshta telefoni më i pritur dhe më misterioz, që nga telefoni i parë Apple.

Iphone sjell me vete një sërë veçorish të reja, duke përfshirë teknologjinë e njohjes së fytyrës dhe një lloj të ri të ekranit, i cili përfundon në të gjithë frontin e telefonit.

Aksionet e Apple ranë pas thashethemeve se kërkesa është e ulët për iPhone të ri.

Por a do të jetë aktualisht në dispozicion në datën e lëshimit?

Data e lëshimit mund të jetë vetëm disa ditë larg. Por kjo nuk do të thotë që ju në të vërtetë do të jeni në gjendje të merrni një nga ato kur të dalë.

Të gjitha thashethemet sugjerojnë se furnizimet e telefonit të ri do të jenë shumë të kufizuara, pjesërisht sepse të gjitha teknologjitë e reja të përfshira brenda saj janë kaq të vështira për t'u bërë.

Telefoni i ri është më i shtrenjtë që Apple ka shitur ndonjëherë. Nga disa distance, shkruan albeu.com.

IPhone X fillon në £ 999, ose e njëjtë në dollarë ose euro. Kjo do t'ju sjellë versionin 64GB - nëse paguani 150 euro shtesë, mund të merrni 256GB hapësirë ​​ruajtjeje.

Ndryshe nga iPhone 8, X vjen vetëm në dy opsionet e ruajtjes dhe në një madhësi.

Si krahasohet me 8?

IPhone 8 tashmë në dispozicion dhe shumë më lirë. Pra, cila është dallimi mes tij dhe X-së?

Të dy telefonat kanë shumë nga tiparet kryesore të teknologjisë të këtij viti.

Cilindo model që merrni, do të keni një procesor të ri super të shpejtë të Apple "Bionic", mbushje pa tela, veçori të reja të realitetit dhe një kamera shumë të përmirësuar. /albeu.com/
Shtuar më 20/10/2017, ora 16:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori