Curiosity sjell imazhe të ‘Lules së Marsit’
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Roboti i NASA-s Curiosity, ka sjellë imazhe të asaj që ekspertët po e quajnë ‘lulja e Marsit’. Mësohet se imazhet nuk janë të mbeturinave që ka shkaktuar ulja e sondës, por duket si diçka që po rritet në shkëmbin e planetit të kuq.

NASA shpjegon se e ka përdorur emrin lule si përshkrim, por kjo nuk do thotë se lulet ekzistojnë aty. /albeu.com/
Shtuar më 05/01/2013, ora 13:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit