Curiosity sjell imazhe tė ‘Lules sė Marsit’
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Roboti i NASA-s Curiosity, ka sjellė imazhe tė asaj qė ekspertėt po e quajnė ‘lulja e Marsit’. Mėsohet se imazhet nuk janė tė mbeturinave qė ka shkaktuar ulja e sondės, por duket si diēka qė po rritet nė shkėmbin e planetit tė kuq.

NASA shpjegon se e ka pėrdorur emrin lule si pėrshkrim, por kjo nuk do thotė se lulet ekzistojnė aty. /albeu.com/
Shtuar më 05/01/2013, ora 13:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.