BMW X6 i 2011 (FOTO GALERI)

Modeli i BMW X6. Ja fotografitë e këtij modeli ...
BMW X6
Modeli i BMW">BMW X6 për vitin 2011 vjen me shumë ndryshime.

Trasmisjoni i shpejtësisë përbëhet nga 8 shpejtësi, duke zëvendësuar modelin e mëparshëm me 6 shpejtësi. Kjo makinë liron një fuqi prej 555 kuajve fuqi.

Pr 2011 motori i X6 vjen me dy versione xDrive35i dhe xDrive 50i. Modeli 35i me një përmirësim N55 Turbo të vetme, ndërs modeli 50i vjen cilësi të njëjta me atë të vitit të mëparshëm d.m.th motor 4.4 litërsh me turbo injeksion të drejtpërdrejt, V8. Shtesa për këtë model, ajo e trasmisjonit që është bërë me 8 shpejtësi, ndihmon në përmirësimit të përdorimit të naftës në mënyrë më efikase.

BMW">BMW X6 xDrive 35i arrin nga 0-100 km/h në vetëm në 6.7 sekonda, ndërsa xDrive 50i e bën në 5.4 sekonda.

X6 për vitin 2011 do të dalë në Europë ne Prill, ndërsa në SHBA do të dalë më pas


Kjo makinë luksoze kushton vetëm 58,000 $.
Shtuar më 17/10/2010, ora 17:29
Tage:

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori