BlackBerry i rikthehet tastierave fizike
BlackBerry Z10
Pas disa vitesh fokusimi tek tastierat softuerike në pajisjet Z10 dhe Z30, BlackBerry ka vendosur të përqëndrohet përsëri tek tastierat fizike.

“Unë personalisht i adhuroj tastierat, prandaj BlackBerry do të punojë për ofrimin e tyre” është shprehur shefi ekzekutiv i kompanisë, John Chen.

Chen ka në plan që pajisjet e ardhshme të kompanisë t’i përqëndrojë ndaj konsumatorëve të korporatave dhe qeverive pasi ky grup vazhdon të vlerësojë një eksperiencë shkrimi më të shpejtë dhe të prekshme. /albeu.com/

Shtuar më 13/01/2014, ora 12:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori