Audi ka gati modelin A5 Coupe 2017 (FOTO LAJM)

A5 Coupe 2017 është modeli më i ri i makinës nga Audi që pritet të dalë në treg në qershor. Mësohet se modeli i ri i Audit do të jetë
me bazë nga modelet A4 Sedan dhe Avant 2016. Modeli standard pritet të ketë motor 3.0-litërsh V6 TFSI me 354 kuaj fuqi. Ndërsa modeli më i fuqishëm, RS5 Coupe do të ketë 480 kuaj fuqi.

Pritet që Audi para prezantimit zyrtar të publikojë informatat për modelin e ri, ndërkohë akoma nuk ka asnjë informacion në lidhje me çmimin që ai mund të ketë në treg. /albeu.com/

Shtuar më 03/05/2016, ora 17:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori