Asteroidi që sfidon Tokën (VIDEO)
Quhet 2012 DA 14, është asteroidi që pritet t’i afrohet sot Tokës më shumë se kurrë në historinë e vrojtimit të hapësirës nga njeriu. Sipas ekspertëve ky trup qiellor do t’i frohet Tokës gati 28.000 kilometra – më afër se një satelit dhe më afër se çdo trup tjetër qiellor më parë.


Megjithatë ekspertët e Agjencisë së Astronautikës në SHBA, NASA, japin lajmin qetësues, se përjashtohet mundësia që asteroidi të përplaset me Tokën. /albeu.com/

Shtuar më 15/02/2013, ora 12:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori