Apple sjell pamje virtuale të rrugëve
Gjigandi i teknologjisë Cupertino po ndërton një produkt të vetin të "Imazheve të Rrugëve". Pavarësisht se shërbimi i "Pamjes së Rrugëve" ka qënë pjesë e Google Map që nga viti 2007, patenta e Apple thotë se ky produkt do ti ofrojë gjërat në një mënyrë që Google nuk e ofron.


Aktualisht teknologjia e nivelit të pamjeve të rrugëve iu kërkon përdoruesve të navigojnë, shkruan PCWorld Albanian
Kjo përfshin kalimin nga një kryqëzim në një tjetër për navigim të mëtejshëm. Kjo shkruhet në kërkesën për patentë të Apple. Mund të jetë një eksperiencë e mirë për përdoruesit që mbajnë pajisje dhe që kërkojnë të navigojnë nëpër rrugë në një kohë sa më të shpejtë.” /albeu.com/
Shtuar më 08/04/2013, ora 17:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori