Apple punon për iPad-in me përmasa 12.9 inç (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Apple po përgatitet të lancojë një tabletë të madh 12.9 inch i cili mund të nxirret në treg së bashku me iPhone 6. Bloomberg raporton se kompania po punon në një iPad me përmasa të dukshme më të mëdha se modelet ekzistuese me madhësi 9.7 inç dhe 7.9 inç.

iPad-i me përmasa të mëdha do të ketë një rol të rëndësishëm, pasi do t`i vihej në ndihmë kompanisë në veprimtarinë e saj më të fundit për shpërndarjen dhe rritjen e mëtejshme në treg. /albeu.com/
Shtuar më 27/08/2014, ora 17:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori