Apple prezanton dy kompjutera të rinj (FOTO LAJM)

Apple ka prezantuar kompjuterët më të ri iMacun, me ekran 21.5-inç, Retina 4K dhe një version 27-inç me ekran Retina 5K.

Dy kompjuterët e rinj vijnë me procesorë dhe grafikë më të shpejtë dhe deri në 2TB hapësirë të brendshme. Modeli 21.5-inç ka procesor 3.1GHz Core i7 Broadëell, ndërsa ai 5K 27-inç 3.2-3.3GHz Core i5 dhe Core i7 Skylake.

Kompjuterët e rinj mund ti gjeni në treg kundrejt ccmimit prej 1499 dollarë dhe 1799 dollarë. /albeu.com/
Shtuar më 14/10/2015, ora 10:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori