Apple çon për skrap 'rose gold', iPhone 8 vjen me ngjyra të reja (FOTO LAJM)

Apple po planifikon të heqë iPhone-in e saj të njohur si 'ari të kuq' dhe të prezantojë një opsion të ri të ngjyrave në ngjarjen e javës së ardhshme, sipas thashethemeve.

Modeli i ri, që pritet të quhet iPhone 8 ose iPhone X, thuhet se do të vijë në ngjyrë të zezë, argjend dhe një hije të mrekullueshme bakri të njohur si "ari i skuqur", përcjell albeu.com.


Fotot e rrjedhura të ngjyrave të reja, të ndara në Twitter nga lajmëtari prolific Benjamin Geskin, thuhet se vijnë direkt nga prodhuesi kinez i iPhone Foxconn. /albeu.com/

Shtuar më 10/09/2017, ora 12:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori